حدود قیمت: از تا

مقایسه املاک

200,000تومان

توضیحات

کرایه منزل مبله کوتاه مدت تبریز کد-۲۷۱۲

کرایه منزل مبله کوتاه مدت تبریز کد-۲۷۱۲ ،این منزل مبله دارای امکانات کامل از جمله آشپزخانه و سرویس فرنگی ، ایرانی میباشد.با اقامت در این آپارتمان مبله در تبریز دسترسی راحتی به بازار و مراکز دیدنی تبریز دارید.این ساختمان دارای دو خواب و سه خواب است .

 

آشنایی با بازار تبریز | بزرگترین بازار سرپوشیده ایران 

سفرمان به سمت دیار اولین ها را آغاز می کنیم و راهی بزرگترین بازار سرپوشیده ایران و وسیعترین مجموعه مسقف و به هم پیوسته آجری جهان می شویم.

بازاری کهن با طول یک کیلومتر که از میان حوادث و رویدادهای مختلف تاریخی گذر کرده و امروز به عنوان میراثی ارزشمند به دست ما رسیده است. بازاری با ۶۵۰۰ حجره، ۴۰ نوع شغل و صنف، ۲۰ راسته، ۳۵ سرا، ۲۵ تیمچه و ۱۱ دالان و چندین مدرسه، مسجد، کاروانسرا و حمام که در کنار هم کامل ترین سازمان اجتماعی (۱) را در میان بازارهای ایران به وجود آورده اند.

اکثر جنس هایی که در بازار تبریز به فروش می رسند حال و هوایی سنتی دارند و از کالاهای پیشرفته مانند وسایل کامپیوتری و … در آن خبری نیست.

از مهمترین اجناسی که در بازار تاریخی تبریز به فروش می رسد می توان به فرش دستباف تبریز و آذربایجان، کیف و کفش چرم، ادویه، محصولات گیاهی و دارویی عطاری ها، آجیل، پارچه، شیشه و … اشاره کرد. این بازار به دلیل ویژگی های مهم معماری و تجاری در سال ۱۳۵۴ خورشیدی با شماره ۱۰۹۷ در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید و در مرداد ۱۳۸۹ با شماره ۱۳۴۶ نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت؛ مساله ای که آن را به بزرگترین اثر ثبت جهانی شده ایران تبدیل کرد.

کرایه منزل مبله کوتاه مدت تبریز کد-2712
کرایه منزل مبله کوتاه مدت تبریز کد-۲۷۱۲

موقعیت بازار در شهر تبریز

هسته مرکزی شهر تبریز در درون یک چهارضلعی واقع شده است و بازار در میانه این چهارضلعی قرار دارد. بازار از سمت شرق به عالی قاپو (مجموعه کاخ های ولیعهدنشین در شهر)، از سمت غرب به مسجد جامع و از سمت شمال به بخش هایی از رودخانه میدان چایی (مهران رود) می رسد.

رودخانه میدان چایی دو بخش بازار تاریخی تبریز را از هم جدا می سازد. این دو بخش شمالی و جنوبی به وسیله پلی چوبی در راسته امتداد بازار به هم متصل می شوند.

البته بخش شمالی بازار به دلیل جدا افتادن از دیگر مجموعه ها و انتقال کسب و کارها به خیابان های اطراف اهمیت و اثرگذاری خود را از دست داده و از رونق افتاده است. قسمت بزرگتر بازار در جنوب رود میدان چایی در حد فاصل خیابان های دارایی، شهدا، فردوسی، شهید مطهری، چای کنار و جمهوری اسلامی قرار دارد. متاسفانه احداث این خیابان ها بخشی از بازار را تخریب و قسمتی از آن را از کل مجموعه جنوبی جدا کرده است.

#سوئیت_مبله_تبریز

#آپارتمان_مبله_تبریز

آدرس

 • شهر: تبریز
 • استان: آذربایجان شرقی
 • محله: عباسی
 • کشور: Iran

جزئیات

بروزرسانی شده در مارس 22, 2020 در 8:31 ق.ظ

 • کد ملک: 2712
 • قیمت: 200,000تومان
 • متراژ ملک: 1234 m²
 • نوع ملک: آپارتمان, سوئیت مبله
 • وضعیت ملک: اقامتگاه های پرطرفدار, اقامتگاه های تخفیف دار

ویدئو

اطلاعات تماس

تبریز سوئیت تبریز سوئیت
تبریز سوئیت تبریز سوئیت

پرسش در مورد این ملک

بدون نظر ( 0 از 5 )

  Call Now Button